Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych

Nowe perspektywy - woj. lubelskie

 
Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Edukacyjnych realizuje projekt pt. "Nowe perspektywy"  nr FELU.09.07-IP-0015/23 współfinansowany przez Unię Europejską (UE) w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)  – Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet VII Fundusze Europejskie. Wsparcie na rzecz przytosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian.
 
 
Celem głównym projektu jest zwiększenie zdolności do podjęcia pracy lub utrzymania dotychczasowej przez 60 osób stanowiących grupę docelową projektu, osiągnięte poprzez zdobycie kwalifikacji lub kompetencji niezbędnych do pracy w zawodach zgodnych z ich predyspozycjami i zapotrzebowaniem r.pracy (wynikających z IPD) i pozostałe działania wspierające adaptacyjność i pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej i zawodowej (wsparcie doradcze, staże, pośr. pracy).
 
OKRES REALIZACJI PROJEKTU:  1 października 2024r. – 30 września 2025r.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 995 215,13 PLN
WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 945 454,37 PLN 

 

Do udziału w projekcie zapraszamy:
Uczestnikami proj. będzie 60 osób, (w tym min. 36 kobiet), w wieku 18l i więcej, zamieszkałych w woj. lubelskim,w tym:
-pracownicy zagrożeni zwolnieniem
-pracownicy przewidziani do zwolnienia,
-osoby zwolnione z przyczyn nie dotyczących pracownika
 
Wsparcie oferowane w projekcie ma charakter kompleksowy i indywidualny i obejmuje:
1. Spotkanie z doradca zawodowym - Indywidualny plan działania - 4 godz. 
2. Szkolenia zawodowe
- Kierowca przewozu rzeczy - 30 os. 190 godz. szkolenia
- Szkolenia, których tematyka zostanie określ po opracowaniu IPD, z zastrzeżeniem że będą one zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem UP oraz zdiagn. potrzebami lubelskiego r. pracy tj. będą prowadzić do uzyskania kwalifikacji/ kompentencji w zawodach uznanych za deficytowe zgodine z aktualnym Barometr zawodów - Raport pods. badanie w woj.lubelskim.- 30 os. ok. 120 godz. szkolenia.
3. Staże zawodowe dla osób niepracujących - 3 miesięczne - 30 os. - Staże skierowane są jedynie do os., które w chwili przystąpienia do
stażu pozostawać będą bez zatrudnienia.
4. Pośrednictwo pracy - 2 godz. 
Zaplanowane działania każdorazowo odpowiadać będą na sprecyzowane potrzeby każdego z uczestników/czek określone w diagnozie wsparcia w IPD.
 
Miejsce realizacji - obszar realizacji projektu - województwo lubelskie.
 
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.
 
Efekty, rezultaty projektu: Zwiększony potencjał adaptacyjny (zwiększona zdolność do podjęcia pracy lub utrzymania dotychczasowej), osiągnięte dzięki zapewnieniu zindywidualizowanego, wysokiej jakości kompleksowego wsparcia w ramach zaplanowanych w projekcie działań, umożliwi znalezienie nowego zatrudnienia lub kontynuacji dotychczasowego przez co najmniej 60% uczestników (36os.), 
 
Biuro projektu:
ASISE 
20-029 Lublin  (budynek NOT)
pokój 3.01
tel. 81 532 46 32
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
#FunduszeEuropejskie
 
Unia Europejska

Polityka prywatności